MENÜ
KARTAL GRUP
KAYDIR

HABERLER

Quenching yatırımını devreye alan Kartal Bombe MISAD çatısında!

Quenching yatırımını devreye alan Kartal Bombe MISAD çatısında! 09.12.2019

Metal Isıl İşlemciler Derneği (MISAD) çatısına bu yıl katılan Kartal Bombe Sanayi'ye  Aramıza hoş geldin' ziyareti gerçekleştirdik. Nisan ayında Gebze deki fabrika binasına gerçekleştirilen ziyarette Kartal Bombe Fabrika Müdürü Halil Kartal'a MISAD ın son dönemdeki faaliyetleri ve çalışmalarıyla ilgili paylaşımlar yapıldı.  

Kartal Bombe de Kartal Ailesi nin 4. kuşağını temsilen şirketin başında bulunan Halil Kartal, üretim faaliyetleri ve quenching yatırımı hakkında bilgiler verdi. Kartal, 50 bin tonluk metal işleme kapasitesiyle dünyanın sayılı uzmanlık markalarından biri olduklarını söyledi. 


17 METRELİK ISIL İŞLEM FIRINI 


Metallerin gerilim giderme, quenching ve normalizasyon denilen ısıl işlem proseslerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Halil Kartal şu bilgileri paylaştı.  Karbon ve paslanmaz çeliklerinin şekillendirme öncesi ve sonrası ısıl işlemlerini yapıyoruz. Paslanmazların quenching adı verilen suyla soğutma prosedürlerini de gerçekleştirebiliyoruz. Kendi imalatımız olan bombelerin ısıl işlemlerini yapabildiğimiz gibi fason olarak müşterilerimizin imal ettiği şaşe, basınçlı tank ve fikstür gibi imalatlara talebe uygun ısıl işlem yapabiliyoruz. 4 adet de ısıl işlem fırınımız var. 100 ton kapasiteli 17 metre boyundaki fırınımız ise Türkiye  nin en büyük fırınlarından biri.  
  
Isıl işlem söktörünün gelişimiyle ilgili yürütülen tüm projeleri destekleyen bir kurum olduklarının da altını çizen Halil Kartal,  Sanayinin Görünmez Kahramanları olarak nitelendirilen ısıl işlem sektörü çalışanlarına yönelik farkındalığın artmasını istediklerini ifade etti.  
  
MISAD olarak, Kartal Bombe ye aramıza hoş geldin diyoruz.  
  
Misafirperverlikleri için Halil Kartal a ve Kartal Bombe nin tüm ekibine teşekkür ediyoruz.  

BİZDEN HABERLER