MENÜ
KARTAL GRUP
KAYDIR

HABERLER

Ağır sanayinin yükünü hafifletiyor

Ağır sanayinin yükünü hafifletiyor 09.12.2019

Kartal Grup Türkiye’nin en kapsamlı tesisiyle göz dolduruyor.

Bombe ve bükümden oluşan iki ana iş kolunda üretim yapan Kartal Grup, 50 bin ton metal işleme kapasitesine sahip Türkiye’nin en kapsamlı tesisiyle göz dolduruyor.
Bozkurtlu Kartal Ailesi’nin üçüncü nesil üyeleri tarafından yönetilen Kartal Grup,  bombe ve bombeli parçalar üreterek kullandığı son teknoloji ile alanında Türkiye’nin yanı sıra dünyanın en önemli şirketleri arasında yer alıyor.
Grup bünyesinde faaliyet gösteren Bozkurtlu iş adamı Mehmet Ali Kartal’ın ve oğullarının yönetiminde yer aldığı Kartal Bombe Sanayi (KBS) de, ağır sanayi petrol ve kimya sanayi başta olmak üzere birçok sektörün ihtiyacına cevap oluyor.
Kocaeli’nde 40 bin metrekare kapalı, 10 bin metrekare de açık alana sahip olan KBS tesisi, yılda 50 bin ton metal işleme kapasitesiyle Türkiye'nin ilk, dünyanın sayılı uzmanlık markaları arasında bulunuyor.
Ağırlıklı olarak petro-kimya, gaz, nükleer, makine sanayi, demir çelik sektörü, gemi inşa, inşaat, çelik konstrüksiyon, otomotiv gibi sektörlere hizmet veren KBS, basınçlı ve basınçsız kazan-tank yapımında kullanılabilen neredeyse bütün çelik ve alaşımlı metalleri işleyebilecek büyüklüğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

 

BİZDEN HABERLER